Specjalista ds. kadr i płac

Publikacja oferty: 18.12.2019

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

Na stanowisko Specjalisty w Dziale Kadr i Płac poszukujemy osoby, której zadaniem będzie wspomaganie zespołu Kadr i Płac w następujących czynnościach:

  • Pełna obsługa kadrowo –płacową obsługiwanych firm zewnętrznych
  • Sporządzanie list płac dla pracowników
  • Sporządzanie umów zlecenie
  • Sporządzanie deklaracji ZUS (program Płatnik), PIT, PFRON, zestawień na potrzeby GUS
  • Prowadzenie dokumentacji kadrowej i akt osobowych pracowników w formie papierowej i elektronicznej
  • Obsługa systemu kadrowo-płacowego Optima ERP ( wprowadzanie i kontrola danych)
  • Sporządzanie raportów, zestawień kadrowych i płacowych
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi
  • Sporządzanie i przekazywanie do ZUS zgłoszeń pracowników i zleceniobiorców (program Płatnik)
  • Prowadzenie ewidencji czasu pracy pracowników i zleceniobiorców
  • Przygotowywanie dokumentacji związanej z nawiązywaniem i rozwiązywaniem stosunku pracy
  • Kompletowanie dokumentacji pracowniczej
  • Rozliczanie urlopów i zwolnień lekarskich
  • Udzielanie informacji z zakresu kadr i płac  Klientom i osobom wyznaczonym przez klienta do kontaktu (telefonicznie, mailowo, osobiście)

Wymagania:

  • Gruntowana wiedza z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego od osób fizycznych
  • Praktyczna znajomości zasad naliczania wynagrodzeń z tytułu umów o pracę oraz umów cywilno-prawnych
  • Doświadczenie w rozliczanie czasu pracy (mile widziane doświadczenie w rozliczaniu równoważnego czasu pracy)
  • Min. 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku związanym z obsługą w zakresie kadr i płac (mile widziane doświadczenie w biurze rachunkowym)
  • Doświadczenie w firmie zatrudniającej minimum 100 pracowników
  • Dobra znajomość programu PŁATNIK
  • Dobra znajomość Excela
  • Znajomość programu Comarch ERP Optima
  • Wykształcenie wyższe
  • Bardzo dobrej organizacji pracy własnej, samodzielności
  • Wysokie umiejętności interpersonalne i komunikatywność
  • Umiejętność pracy pod presją czasu

Oferujemy:

  • Zdobycie doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się, firmie outsourcingowej
  • Udział w ciekawych projektach
  • Rozwój kompetencji i ścieżkę awansową w obszarze kadr i płac
  • Wynagrodzenie adekwatne do stanowiska, zaangażowania w pracę i kompetencji
  • Elastyczne godziny pracy
  • Pracę w zespole o profesjonalnym i zaangażowanym nastawieniu i możliwość kreowania rozwiązań i wdrażania własnych pomysłów w firmie
  • Wsparcie merytoryczne doświadczonych specjalistów i możliwość stałego rozwoju kompetencji zawodowych poprzez udział w szkoleniach zawodowych

Wysyłając zgłoszenie potwierdzam, ze zapoznałem się z klauzulą informacyjną

Prosimy o dopisanie w CV następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie Open HR danych osobowych zawartych w przekazanych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji na stanowisko zgodnie z ogłoszeniem, jak również w celu przyszłych procesów rekrutacyjnych, które będą prowadzone przez Open HR. Swoje dane podaję dobrowolnie, wiem o prawie do ich dostępu i poprawiania oraz, że zgoda może być odwołana w każdym czasie".