Nasza firma to ...

OpenHR to zespół ekspertów w dziedzinie prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i podatku dochodowego. Tworzą go osoby, które doświadczenie zdobywają od kliku, a nawet kilkunastu lat, ale poza doświadczeniem charakteryzuje nas ogromna pasja do tego co robimy. Kadry i Płace to u każdego z nas był trochę życiowy przypadek, i przygoda, które przerodziły się w sposób na życie zawodowe. Kadry i Płace to nie jest dziedzina, której można się nauczyć na studiach… to wiedza zdobywana w dużej mierze samemu i przede wszystkim praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Większość z nas trafia do tego zawodu przypadkiem i albo go pokochamy, albo nie. My tak dobieramy nasz zespół, żeby były w nim osoby dla których ich praca jest nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim przyjemnością. Nasza praca wydaje się schematyczna, przewidywalna, ktoś   patrząc z boku może pomyśleć, że ciągle robimy to samo, ale to nie prawda. To bardzo szeroka dziedzina i poza tym, że mamy w każdym miesiącu ustalone stałe terminy to, poza tym nigdy nie wiemy co nam przyniesie dzień i jakie kolejne wyzwanie przed nami postawi.

Ponieważ Kadry i Płace to obszar w którym czujemy się bardzo pewnie, w pewnym momencie postanowiliśmy poszerzyć zakres naszych usług, po to, żeby nasi Klienci mieli kompleksową obsługę. Poza twardym HR (bo tak określa się kadry i płace) świadczymy usługi z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi (HR- Human Resource), pomagamy w legalizacji zatrudnienia obcokrajowców, dajemy wsparcie w zakresie przygotowania do wdrożenia RODO.

Nasi Klienci nie muszą szukać sami odpowiedzi na pytania z zakresu prawa pracy czy ubezpieczeń społecznych. Nie muszą gubić się w ilości informacji, komentarzy czy interpretacji, które można znaleźć w Internecie. To my pomagamy rozwiązać naszym klientom ich problemy, wspieramy, doradzamy i zawsze każdego Klienta traktujemy indywidualnie.

Zaufanie naszych Klientów to dla nas największa nagroda. Wielu z Nich jest z nami od początku istnienia firmy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pokazujemy najlepsze rozwiązania i staramy się zapewnić jak najlepszą jakość usług. Stale się dokształcamy i poszerzamy naszą wiedzę, aby być na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami i sprawić, aby zmiany były jak najmniej odczuwalne dla naszych Klientów. Nasi Klienci zawsze są najważniejsi. Nasza rola to nie tylko naliczenie wynagrodzeń i składek ZUS. Chcemy przede wszystkim być dla naszych Klientów partnerem. Dbamy o powierzone nam sprawy w najdrobniejszych szczegółach i nieustannie monitorujemy oczekiwania naszych Klientów. Każdy problem to  dla nas nowe wyzwanie. Nigdy nie mówimy „nie da się zrobić”.Mamy umiejętność poruszania się w gąszczu przepisów, aby dotrzeć do tego odpowiedniego.

Nasz zawód to sport ekstremalny (ogromna ilości przepisów, orzeczeń i interpretacji), ale daje nam duży poziom pozytywnej adrenaliny i ogromną satysfakcję. Nie wyobrażamy sobie pracy w innym zawodzie. Do tej pracy wbrew pozorom trzeba mieć predyspozycje, trzeba na bieżąco śledzić przepisy i umieć je powiązać ze stanem faktycznym, a często pole do interpretacji jest bardzo rozległe. To nie jest praca, gdzie po ośmiu godzinach wychodzi się i zapomina o tym co robiło w ciągu dnia. Czasem rozwiązanie problemu przychodzi nagle i niepodziewanie, ale nie traktujemy tego jako „przenoszenie pracy do domu”, bo jak powiedział Henry Ford „Wszystko można robić lepiej niż robi się to dzisiaj”.

 

Nasza firma OpenHR posiada wewnętrzną politykę ochrony danych osobowych, oraz jest ubezpieczona z tytułu odpowiedzialności cywilnej, co oznacza, że ponosimy pełną odpowiedzialność za ewentualne uchybienia i błędy.

Zapisz się do naszego newslettera!